Spor Sahaları

Firmamızda Basketbol, Voleybol, Tenis, Futbol ve Çok amaçlı spor sahalarının inşaası konularında da hizmet verilmektedir. Spor sahası inşaası, birçok işi kapsamaktadır. Zeminin hazırlanması, beton veya asfalt dökülmesi, çevresine çit yapılması, zeminin kaplanması veya boyanması, üstüne ağ çekilmesi, aydınlatılması ve spor ekipmanları yerleştirilmesi gibi birçok farklı işleri kapsamaktadır. Firmamız bu işleri size anahtar teslim hizmet olarak komple sunmaktadır. Sadece çevre çiti içinde bizi arayabilirsiniz. 

Zemin kaplamasının hangi malzemeden olacağı, spor sahasının yapılış amacına ve bütçenize bağlıdır. Çok amaçlı spor sahalarında zemin genellikle beton yapılmaktadır. Örneğin, futbol oynanacak ise zemin, çim halı yapılmaktadır. Çit yüksekliği her spor dalında farklılıklar göstermektedir. Saha ebatları, her spor türünde farklıdır. Sahalar nizami ölçülerde yapılabileceği gibi mevcut alanınıza uygun olarak da projelendirilebilir. 

Spor sahalarında genellikle tercih edilen çit uygulaması, boru direkler arasına 2 veya 3 sıra yatay boru eklenerek oluşturulan metal karkasa, saha içeriden, 40 x 40 mm - 50 x 50 mm göz aralığında PVC kaplı örgü teli çekilerek yapılmaktadır. Galvanizli veya siyah boru kullanılmaktadır. Boyanın elektrostatik polyester boya olması isteniyor ise galvaniz boru tercih edilmelidir. Borular siyah ise kaynakla birleştirilmektedir. Galvaniz boruların kaynakla birleştirilmesi doğru değidir. Kaynak noktaları montaj esnasında yanacağından, zaman içerisinde bu kısımlar paslanacaktır. Sistem galvaniz boru ile yapılacak ise, birleşim noktalarının klempler (özel, galvanizli, döküm, fittingsler) vasıtası ile yapılması, doğru ve estetik bir uyguama olacaktır. Bu sistem, pahalı da olsa en iyi alternatiftir.