Kapı Sistemleri

  1. Kapı Çeşitleri; Tek kanatlı personel kapısı, çift kanatlı kapı, katlanır kapı ve kayar kapı olmak üzere çeşitli şekillerde imal edilmektedir. Araç giriş kapıları için kayar kapı en uygun olanıdır. Yer kaplamaz ve zaman içerisinde deforme olmaz. Ayrıca motor takılarak otomatik hale getirilebilir. Kanatlı kapılarada piston motor takılabilmekte olup pahalı bir yöntemdir. Katlanır kapılar ise açıldığında çok yer kaplaması istenmeyen durumlarda tercih edilmektedir. 
  2. Ölçü ; Kapılar için standart bir ölçü bulunmamaktadır. Amaca ve projeye göre her türlü ölçüde imal edilmektedir. Genellikle tek kanatlı kapılar 1,00 m genişliğinde kayar kapılarda 5,00 m uzunluğunda imal edilmektedir. 
  3. Yükseklik ; Genellikle çit yüksekliği baz alındığı gibi farklı yüksekliklerde de yapılmaktadır. 
  4. Malzeme ; Kapıda kullanılan profillerin kesiti ve et kalınlığı özenle seçilmelidir. Kapının kısa zamanda deforme olmaması uzun zaman dayanması buna bağlıdır. Kapıların dış çerçevesi duruma göre boru veya kare - dikdörtgen kesitli profilden yapılmaktadır. İç kısmı ise çevre çitinde kullanılan çit malzemesiden seçilmektedir. Örneğin örgü telli bir çit uygulamasında kapı içerisi örgü teli monte edilmektedir. Panel çit uygulamasında ise kapı çerçevesi içerisine panel çit monte edilmektedir. 
  5. Kaplama ; olarak sıcak daldırma galvaniz yapılabilmekte olup, deforme olma riski vardır. Özellikle büyük kapılarda deformasyon önlenemez boyuttadır. 
  6. Boya ; Yaş boya (yağlı boya veya akrilik boya) elektrostatik fırın boya yapılabilir. 
  7. Ölçü Birimi ; Adet veya metrekaredir.